Domů O herně Co je u nás nového Návštěvní kniha Fotogalerie Kde nás najdete  
 
 
menu pro děti
 
menu pro rodiče
Váš názor nás zajímá
Zasílání novinek
Šneček na Facebooku
Kudyznudy.cz - tipy na výlet

Ročenka I. 2009

Logo ŠnečekVážení návštěvníci Dětského zábavného centra Šneček,
máme za sebou první rok provozu herny a rád bych s Vaší pomocí zhodnotil to, co se nám povedlo, nebo naopak to co nebylo příliš šťastné řešení.

I když herna nevznikla ze dne na den a předcházelo jí několik návrhů a úprav, přesto se mezi vizí Ročenkana papíru a realizovanou skutečností objevili věci, které je nutno do upravovat v rámci možností za provozu dle reakcí a potřeby Vás uživatelů herny. Proto máme naše webové stránky, jejichž prostřednictvím se dozvídáme Vaše reakce, postřehy, ale i nápady na zlepšení. Budu rád za každý Váš názor, i ten pokud nejste s něčím spokojeni, nebo se Vám něco nelíbí či Vám něco v herně chybí. Budu rád když toho budete využívat a sledovat naše stránky. K tomuto účelu máme na stránkách „Návštěvní knihu“, kde můžete psát příspěvky, nebo můžete psát přímo na adresu: herna@snecek.cz.

Nejprve bych rád zmínil, proč vůbec taková herna vznikla, kde vzniklRočenka nápad něco takového realizovat i přes názory ostatních o nerentabilnosti, nemožnosti financovat chod herny při zachování nižší ceny vstupného. Ne jednou jsem si vyslechl názor, že se jedná o charitativní počin s nejasnou budoucností. Vím, že po jednom roce je předčasné dělat nějaké závěry, přesto bych rád všem oponentům herny vzkázal, že díky přízni návštěvníků - Vaší přízni, to lze a doufám, že to tak půjde i nadále i když musím uznat, že prvotní skutečné náklady na realizaci se od výpočtů na papíře značně lišily. Ono pokud chcete mít vše nové, vyrobené na míru dle prostoru, certifikované se všemi zkouškami nezávadnosti hold něco stojí. Ale věřím že to ti nejmenší ocení, ale i rodiče, kteří nemusí mít strach o své děti, které si v naší herně hrají. Snad o tom svědčí i fakt, že za dobu provozu, jsme zde neměli ani jeden úraz a věřím, že to tak bude i nadále.

A proč zrovna herna pro malé děti? Snad proto, že sám mám doma dvě. A pokud zrovna nesvítí sluníčko tak kam? Já se domnívám, že moc velký výběr v našem městě není. Koukám na své děti jak bravurně ovládají počítač, jak vydrží dlouho sedět u televize pamatovat si jména všech hrdinů z oblíbeného seriálu. Pak to nevydržím a pokud mi to práce dovolí jdu s nimi ven. Vzpomínám jak jsem v jejich letech lezl po stromech za třešněmi, přiznávám, že nejprve jsem musel zdolat sousedův plot, ale o to byli sladší. Snažím se vysadit syna na strom a pozoruji jak visí na větvi jako švestka a neví jak na to. Ale kde se to má vlastně naučit? Pokud zrovna nepatříte mezi ty šťastný co mají svůj vlastní strom na vlastní zahradě. Myslím, že naše herna z části nahrazuje pro naše děti to, co pro nás bylo normální – denní pohyb s přírodními překážkami nebo míčem, prostě pohyb který rozvíjel naší motoriku, schopnost rychle se rozhodovat, orientovat se. Jsem si vědom že uzavřený prostor nenahradí volný pohyb v přírodě ale na druhou stranu minimalizuje riziko úrazu a tím i Vaše obavy o Vaše děti. A to je myslím na tom to nejdůležitější! Nechat si děti volně hrát a nemít strach, že se jim něco stane. A právě tou hrou se děti snaží překonávat vytýčené cíle, překonávat samy sebe. Rozhodovat se jak se dostat nahoru, jak dolu, jak si pomoct aby zdolal překážku. Naše herna je vlastně takový ovocný sad kde děti šplhají po stromech kde ale nemůžou spadnout z výšky nebo se odřít, protože všechno je z měkkých materiálů. A co víc. Děti to baví! Věřím, že každý kdo má doma alespoň jednoho malého potomka mi dá za pravdu, že najít si chvilku klidu pro sebe třeba na kafe nebo si jen tak popovídat doma s přáteli aniž by jste ho neměly za zadkem nebo se Vás každých pět minut na něco neptal nebo něco nepotřeboval je takřka nemožné.Tady pomůže jen skvělá babička, nebo naše Dětské zábavné centrum Šneček. Minimálně dvě hodiny klidu u kafe s kamarádkou. A to za to stojí ne.

Naši hernu za rok existence navštívilo přes 16.000 dětí, více než 20 škol nebo školek, oslavilo narozeniny u nás přes 40 dětí. RočenkaTo vše je důkazem, že jste nás zaregistrovali a počítáte s námi. Za což bych Vám chtěl všem poděkovat. I Vám dospělým.Snad proto, protože právě vy rozhodujete zda do herny půjdete nebo ne. I když přiznávám, že bych raději rozhodování nechal na dětech.

Během toho roku se nám povedlo ať už přímo v herně nebo ve spolupráci s OCRočenka Skalka několik akcí o kterých bych se rád zmínil a o kterých Vás informujeme prostřednictvím našich web stránek. A ty podařené budeme převádět i do dalších ročníků. Blíží se čas vánoc a stejně jako loni i letos budeme dělat v OC vánoce ale ty ryze české, které se už dnes moc nevidí včetně vánočního stromu, sv. Josefa s Marií a samozřejmě Ježíškem. K vánoční atmosféře jistě přispěje i soutěž o spousta dárečků. Loni byla první cena šlapací kára Berg Toys, která jistě udělala radost pod stromečkem. A letos? Nechte se překvapit. Druhou z akcí, která stojí za to ji letos zopakovat a za co bych rád touto cestou poděkoval rádiu Prácheň byla mikulášská besídka. Fotky z této akce jsou k nahlédnutí na našich stránkách. Věřím, že i letos bude o tuto akci pro děti velký zájem a včas ji budeme avizovat. Módní přehlídka, která se konala na podzim 2008 asi není určená přímo pro děti, ale pro úspěch a velký zájem ji letos zopakujeme a pokud se povede co máme předjednáno, přijdou si na své i děti a právě děti z naší herny budou upřednostněni.

Koncem roku 2009 končí i naše největší hra „ Cesta dobrodružstvím“, při které bylo rozdáno přes 700 herních karet a cca 200 dětí tuto hru s námi aktivně hrálo což Ročenkapovažuji za veliký úspěch. Je zbytečné vypisovat všechny akce, které se uspořádaly pro děti v OC Skalka, vždyť jsou přehledně popsány, včetně fotek v sekci „Co je u nás nového“ a pravidelní návštěvníci našich stránek je jistě znají. Naší snahou je, aby se v herně stále něco dělo, aby to nebyla jen pasivní zábava. Ale aby se děti zapojily do her a rádi se k nám vracely. Právě teď spouštíme tzv. „Věrnostní program“, který by měl přinést pro naše stálé návštěvníky spoustu výhod a slev přímo v herně. A jelikož se spolupodílím na připravovaném programu pro děti v OC Skalka a herně Šneček můžu slíbit všem majitelům věrnostních karet, že budou mít vždy něco navíc z těchto připravovaných akcí.

Na závěr bych chtěl ještě jednou poděkovat Vám, našim návštěvníkům bez kterých by tato herna neměla smysl a bylo by zbytečné realizovat to co jsme si předsevzali. Rádi bychom, kdyby se naše herna vyvíjela a proto uvítáme zapojení se do diskuse na našich web stránkách tak abychom společně přizpůsobili hernu Vašim potřebám a přáním, aby jste se u nás cítili dobře a rádi se k nám vraceli. Vždyť jsme tu pro Vás!

Schneeberg

 
       Otevírací doba: Po - Ne 9:00 - 19:00 hodin     Tel.: 318 62 00 66     E-mail.: herna@snecek.cz                    login
  Prolézačky CHACHABOXBalónková střelniceŠlapací káry BERG TOYSBoldrovací stěnaSimulátor F1      Napište Nám  
2018 © Copyright by ŠNEČEK, All rights reserved. Developed by www.WML.cz